Centrum inovací ve vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci pro Vás připravilo zajímavé vzdělávací akce, na něž Vás srdečně zveme. Kurzy jsou pro zájemce zdarma, určeny jsou zejména akademickým pracovníkům a pracovnicím PdF UP, studujícím, pedagogům z praxe a dalším zájemcům.
Dovolujeme si Vás upozornit, že na kurzy je třeba se předem přihlásit, a to prostřednictvím přiložených odkazů. Vzhledem k tomu, že o naše kurzy vedené kvalitními lektory a lektorkami je velký zájem, doporučujeme Vám přihlásit se včas. Již nyní se navíc můžete těšit na další nabídku vzdělávacích příležitostí, s níž Vás oslovíme po Novém roce. Mezi chystanými workshopy nebude chybět semestrální kurz keramiky, workshop zaměřený na projektové vyučování nebo výcvik krizové intervence. Těšíme se na Vás!
![](https://static.wixstatic.com/media/324c4c_a97d4e343f644699bf39f5cb471baf45~mv2.jpg/v1/fill/w_324,h_324,al_c,q_80,enc_auto/324c4c_a97d4e343f644699bf39f5cb471baf45~mv2.jpg)
Rozdáváme mapy učebního pokroku! | Jak zviditelnit učební pokrok žáků a studentů, Petra Šobáňová
Workshop se zaměří na téma vizualizace rozvoje a učebního pokroku žáků a studentů a nabídne jednak několik metod sebehodnocení a sebereflexe spojených s vizualizací a jednak soubor originálních map učebního pokroku, které vznikly na PdF UP. Účastníci obdrží soubor těchto map (ilustrací učebního pokroku) a budou interaktivní, praktickou formou proškoleni o tom, jak je s nimi možné pracovat v pedagogické praxi. Účastníci si práci s mapami prakticky vyzkouší a odnesou si konkrétní tipy na to, jak zviditelnit učební pokrok žáků či studentů a jak je vést k vlastnímu hodnocení svého učení.
17. 1. 2025, 15:00—18:00, JK-1.18, ateliér sochy
Aspergerův syndrom v praxi | Sylva Kočí
Kurz seznámí účastníky se specifiky AS, vysvětlí mimo jiné poruchu senzorického zpracování nebo funkce chování náročného chování a nabídne konkrétní postupy pro práci s nimi. Účastníci kurzu si odnesou praktické nástroje pro práci se studenty nebo žáky s Aspergerovým syndromem a naučí se, jak pracovat s chováním náročným na péči u jakékoliv skupiny osob.
10. 1. 2025, 14:00—19:00, JK-1.18
Primární reflexy aneb Jak se vám žije? | Sylva Kočí
Kurz seznámí účastníky s problematikou primárních reflexů, vysvětlí, jakou mají funkci a jak nám mohou později zásadně zasahovat do našeho života, zejména do fungování školních dětí, ale i dospívajících a dospělých. Zkušená lektorka nabídne pohled na nové souvislosti mezi reflexy a např. ADHD, ADD, problémy se čtením, soustředěním, motorickými dovednostmi aj. Účastníci kurzu se naučí předcházet obtížím spojeným s primárními reflexy a dostanou nasměrování na další práci s nimi.
7. 2. 2025, 14:00—19:00, JK-2.11, ateliér kresby
Jak předcházet vyhoření | Hana Dziková & Zuzana Snopková
Kde jsou naše hranice, jaké jsou naše potřeby a co je mimo sféru naší kontroly? Interaktivní program nabídne zájemcům prostor zamyslet se nad tím, jaký mohou zaujmout postoj, aby se v práci cítili dlouhodobě dobře a předešli vyhoření. Účastníci si zvědomí své hodnoty, silné stránky i ohrožení v roli učitele. Workshop je založený na vlastní sebereflexi a prožitku účastníka. Kurz vede psycholožka a terapeutka z olomouckého Sdružení D, které nabízí programy pro školy v tématech primární prevence a osobnostního rozvoje. Obě pracují s dětmi, mládeží i dospělými v terapeutickém centru Slaďme to. PhDr. Hana Dziková vystudovala jednooborovou psychologii v Olomouci, absolvovala komplexní šestileté vzdělání v systemické rodinné terapii v Institutu rodinné terapie Praha (2016). Mgr. Zuzana Snopková vystudovala kulturní antropologii a bohemistiku v Olomouci, poté absolvovala komplexní šestiletý vzdělávací výcvik Instep v integrativní gestalt psychoterapii (2021).
20. 2. 2025, 13:00—16:00, místo bude upřesněno
Jak (ne)komunikovat v konfliktu | Hana Kroupová
Jak (ne)komunikovat v konfliktu? A jak naopak komunikovat? Účastníci kurzu zaměřeného na komunikační schopnosti uplatnitelné ve škole, na akademické půdě i v jiném zaměstnání se dozví, jaké jsou:
nejčastější chyby v komunikaci, které eskalují konflikt;
techniky pro zachování klidu a nadhledu v napjatých situacích;
metody aktivního naslouchání a vyjádření empatie;
komunikační metody pro zmírnění napětí v konfliktu a hledání řešení;
možnosti vyjádření vlastních potřeb a pocitů neohrožujícím způsobem.
Na workshopu můžete čekat kombinaci teoretických poznatků s praktickými cvičeními i rozbor konkrétních situací.
Lektorka Mgr. Hana Kroupová je zkušenou ediátorkou, mentorkou, koučkou a supervizorkou.
21. 02. 2025, 14:00—17:00, JK-2.11, ateliér kresby
Místo konání všech kurzů: Umělecké centrum UP, Univerzitní 3—5, Olomouc, prostory katedry výtvarné výchovy. Kurzy jsou pro přihlášené účastníky zdarma.
Do registračního formuláře uveďte prosím svoji e-mailovou adresu, na niž Vám zašleme potvrzení registrace. Počet míst je omezen, proto prosím sledujte mail, abyste si byli jisti, že máte místo potvrzeno. Děkujeme za pochopení!
Text: CIV
Comentários